×

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete eleştiriler: Kaynağı karanlık para desteleriyle kule yapmak dışında icraatları yok – Son Dakika Türkiye Haberleri – 2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete eleştiriler: Kaynağı karanlık para desteleriyle kule yapmak dışında icraatları yok – Son Dakika Türkiye Haberleri – 2024

Güncel habere göre;

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KİLİS’TE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün ikinci durağı ise Kilis’ti.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Kilis’in bizden beklentilerinin farkındayız. Kilis’in taleplerini çok iyi biliyoruz. Bu umutları boşa çıkartmayacağız.

Şu anda meydanda 28 bin kişi var dediler. Bundan bir sene önce millet olarak asrın felaketini yaşadık. 53 binden fazla canımızı toprağa veridk. Kilis’te de 33 kardeşimiz depremlerde hayatını kaybettik. Felaketin 3. günü olan 9 Şubat’ta Kilis’e gelmiş, sizlerin acısını paylaşmış, devletimizin yanınızda olduğunu ifade etmiştim.

O günden bu yana Kilis’in de aralarında bulunduğu deprem şehirlerimizi asla ihmal etmedik. Seçim sürecine, bölgemizdeki çatışmalara ve diğer meselelere rağmen elimizi deprem şehirlerinden hiç çekmedik. Kabine toplantılarımızın değişmez gündemi bölgede yürütülen çalışmalardı. Deprem turistleri ise bölgeye şöyle bir uğrayıp enkazların önünde poz verdikten sonra çekip gittiler. Kendilerine istismar edecek yeni konular buldular. Yüreği yaralı insanlarımıza yapılan hakaretler faillerinin alınlarına kara bir leke olarak yapışmıştır. Milletimize bir daha hiç kimse böyle davranmaya cesaret edemesin diye kirli tarihlerini yüzlerine vurmaya devam edeceğiz. Deprem, ülkemizin en acil meselesiyken hala bu çevrelerin gereken dersi almadığını üzelerek görüyoruz. Diğerleri ne yaparsa yapsın, birinci önceliğimiz deprem bölgesinin yeniden ayağa kaldırılmasıdır.

76 binden fazla konut ve köy evini hak sahiplerine teslim ettik. Her ay 15-20 bin civarında evin teslimini yapacağız.

“KARANLIK PARA DESTELERİ”

Tek bir gayemiz var. O da Kilis’in kalkınması ve gelişmesidir. Biz iş yapmanın hizmet üretmenin derdindeyiz. Muhalefetin neler peşinde koştuğunu sizler zaten biliyorsunuz. Onlar ise siyasi ikballeri uğruna her türlü gayrimeşru, gayriahlaki yola başvurmaktan çekinmiyorlar. Kaynağı karanlık para desteleriyle kule yapmak dışında icraatları yok.

Deste deste paraları çantalarla valizlerle taşıyorlar. Hatta para saymak için etrafta kim varsa toplayıp onlardan da yardım istiyorlar. Telefonla 30 saniyede yapabilecekleri basit işlem için neden bu kadar zahmete girdiklerini bir türlü açıklayamıyorlar.

Kendisi hesap uzmanı olan Bay Kemal bunları çok rahat izah edebilirdi. Onun da sesi soluğu çıkmadı. Bunlar lafa gelince şeffaflıktan bahsetmeyi severler. Ancak ne para ne ittifak işlerinde sözlerine sadık kalırlar. Kimlikler, partiler ve adaylar hercümerç olmuş durumda. Dışı farklı içi farklı muhalefetle karşı karşıyayız.

SEÇİM MESAJI

30 yıldır huzurunuzdayım. Hiçbir işimiz gizli saklı yapmadık.

Biz belediye başkanlarımızın yanında olacağız. Sizi yalnız bırakmayacağız. Seçim gününe kadar ana kademe, kadın kolları, gençler kapı kapı dolaşmaya var mıyız?

Adaylarımıza çok güçlü destek bekliyorum.

Biz icraatlarıyla konuşan bir kadroyuz. Böyle bir hükümetiz. Meydanlarda verdiği sözleri göreve gelince unutanlardan olmadık.

Kilis’e toplam 26 milyar lira yatırım yaptık.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Umarız bu içerik sizler için faydalı olmuştur.

Yorum gönder