×

Altın fiyatları ne kadar? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 26 Mart 2024 güncel altın kuru fiyatları – 2024

Altın fiyatları ne kadar? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 26 Mart 2024 güncel altın kuru fiyatları – 2024

Güncel habere göre;

Altın fiyatları, yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarının bugün ne kadar olduğu araştırılıyor. Peki, altın fiyatları ne kadar? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Altın fiyatları, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz indirimini ne zaman başlayacağına yönelik karışık sinyallerin etkisiyle yatay seyretti. Ons altın, bugün yüzde 0,01 yükselişle 2.172 dolardan işlem gördü. Gram altın fiyatları ise hem ons altın hem de Dolar/TL’deki gelişmelerden etkilendi. Gram altın, 2.248 Türk Lirası civarında alıcı buldu. Çeyrek altın, 3.728 Türk Lirası’ndan el değiştirdi.

Yatırımcılar, cuma günü açıklanacak olan Fed’in enflasyon göstergesi olarak bilinen kişisel tüketici harcamaları (PCE) verisine odaklandı.

Fed yetkililerinden faiz indirimlerine yönelik karışık sinyaller geldi. Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee, bu yıl için üç faiz indirimi öngördüğünü söylerken, Fed yetkilisi Lisa Governor temkinli olma uyarısında bulundu. Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic de cuma günü beklentilerini bir faiz indirimine gidileceği yönünde düşürmüştü. Piyasalar, bu yıl üç faiz faiz indirimini fiyatlıyor. Dolar ise kâr realizasyonu ve Japon yetkililerinin müdahale etme olasılığı ile kısmen güçlenen yen nedeniyle baskı altında kaldı. Dolar endeksi, yüzde 0,03 düşüşle 104.19 seviyesine geriledi.

Umarız bu içerik sizler için faydalı olmuştur.

Yorum gönder