×

Niğde’de patates deposunda göçük: 2 ölü, 3’ü ağır 4 yaralı – Son Dakika Türkiye Haberleri – 2024

Niğde’de patates deposunda göçük: 2 ölü, 3’ü ağır 4 yaralı – Son Dakika Türkiye Haberleri – 2024

Güncel habere göre;

Bu arada göçük yaşanan arazide obruk büyüklüğünde çukurlar oluştuğu görüldü.

VALİDEN AÇIKLAMA

Vali Cahit Çelik, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret etti.

Çelik, şöyle konuştu:

“Aldığımız bilgilerde yer altına patates deposu yapılırken, çökme neticesinde oluşan hava basıncı içeride çalışan işçileri dışarı fırlatıyor. Böyle olunca da 2 vatandaşımız öldü, 3 vatandaşımız da ağır yaralı. Hastanede sağlık çalışanlarımız müdahale ediyor. Yaşamını yitiren vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.”

Çelik, daha sonra olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Gazetecilere burada yaptığı açıklamada Çelik, yer altında patates deposu yapılırken jeolojik etüt sonuçlarına göre yapılması gerektiğini söyledi.

Bundan sonra adli bir sürecin olacağını ifade eden Çelik, “Buradaki arkadaşımız gereken etütleri yaptı mı, yapmadı mı onu bilmiyorum. Adli tahkikat neticesinde ortaya çıkacak.” dedi.

Çelik, bir gazetecinin “Olayla ilgili gözaltı var mı?” sorusu üzerine, “Şu an herhangi bir gözaltı yok. Adli tahkikat çerçevesinde savcılık gözaltı işlemi de yapabilir. Bununla ilgili ilerleyen süreçte savcılık işlemlerine göre hareket edilecek.” ifadesini kullandı.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Umarız bu içerik sizler için faydalı olmuştur.

Yorum gönder